Zavřít

Flavour Blaster: koktejlová magie v jedné bublině

Článek napsal: Wladass | Publikováno 26 listopadu, 2022 | Aktualizováno: 26 listopadu, 2022 | Publikováno v kategorii: Míchané drinky

Ještě před pár lety jej nikdo neznal a dnes patří mezi nejžhavější barmanské trendy. Řeč je o Flavour Blaster, s jehož pomocí vykouzlíte aromatické bubliny. V současnosti zdobí koktejly napříč nejlepšími bary v zahraničí i u nás a plní sociální sítě. Populární ozdoba však není jen vizuálně poutavá, ale dokáže dodat vašemu drinku nový rozměr.

Co je Flavour Blaster?

Revoluční barmanský nástroj podobný pistoli, s nímž vytvoříte na hladině vašeho koktejlu efektní aromatické bubliny. Zjednodušeně bychom mohli Flavour Blaster popsat jako automatizovaný bublifuk, který jediným stisknutím vyčaruje bublinu plnou vonného kouře. Ovšem na rozdíl od klasických mýdlových je tato 100% jedlá.

V rukou profesionála vypadá výsledek velice efektně, ale také křehce. Možná jste proto získali dojem, že k manipulaci s přístrojem je zapotřebí speciální kurz. Nic není vzdálenějšího pravdě. Použití Flavour Blaster je jednoduché a doma si s ním užijete plno zábavy.

Jak na perfektní bubliny?

Součástí pistole je magnetická nádržka, kterou naplníte vybraným aromatem. Na výběr máte z desítky různých možností. Od ovocných jako bezinka, lesní ovoce či citrusy přes těžší kořeněné vůně zázvoru, rozmarýnu a muškátového oříšku až po čistě kouřové aroma.

Zařízení po zapnutí zahřeje obsah nádržky a vytvoří aromatickou páru. Poté již stačí ponořit trysku Flavour Blasteru do roztoku Bubble X a stisknutím spouště vypustit bublinu naplněnou párou, kterou zlehka umístíte na okraj sklenice naplněné koktejlem.

Zapojení všech smyslů

Přestože je v souvislosti s koktejly určující chuť, k našemu vnímání přispívají i ostatní smysly. Díky Flavour Blasteru si můžete odškrtnout rovnou tři. Dekorativní bublina, která zdobí drink, zaujme na první pohled. Pokud ji správně umístíte, vydrží neporušená až 60 vteřin. Málokdo však vydrží se tak dlouho na koktejl pouze dívat. Při prasknutí prstem ovine vaši ruku hebký dotyk kouře. Následně se kolem koktejlu rozptýlí aroma, jež bylo dosud uzavřené v ochranné sféře, a zaplní vaše čichové buňky vybranou vůní.

Kdy Flavour Blaster použít?

Profesionální barmani si pochvalují, že Flavour Blaster funguje ve spojení s klasickými koktejly jako Old Fashioned nebo Boulevardier, které tak posouvá na novou úroveň. Obecně bychom mohli říct, že nejlépe vám bublinu půjde naaranžovat na sklenku typu coupe s koktejlem téměř po okraj a bez ledu.

Flavour Blaster si naopak nebude příliš rozumět s long drinky dolitými sycenými nápoji ani koktejly, které mají na okraji sklenky crustu.

TIP: Recept na Cosmopolitan

  • 40 ml vodky
  • 20 ml pomerančového likéru
  • 20 ml brusinkové šťávy
  • 10 ml čerstvé limetkové šťávy

Veškeré ingredience nadávkujte spolu s ledem do šejkru a rázně protřepejte. Přes strainer (barové sítko) nalijte do koktejlové sklenky a navrch přidejte pomocí Flavour Blaster bublinu s citrusovým aroma.

Buďte první, kdo přidá komentář.

Jméno
Email
Váš komentář

Přihlášení k odebírání novinek emailem

Úspěšně jste se přihlásili k odběru newsletteru

Při pokusu o odeslání vašeho požadavku došlo k chybě. Prosím zkuste to znovu.

Zaškrnutím souhlasíte s podmínkami zasíláním emailům a podmínkami používání serveru Alkobazar.