Zavřít

Bruichladdich Octomore 08.2 8y 2008 0,7l 59,3% GB L.E.

Cena nyní
jen 5 000,-

Omezená nabídka!


Hodnocení
Ohodnotit tento inzerát
obrázek Bruichladdich Octomore 08.2 8y 2008 0,7l 59,3% GB L.E.

Bruichladdich Octomore 08.2 8y 2008 0,7l 59,3% GB L.E.

Octomore je nejnakouřenější whisky na světě. Ne nadarmo jim znalci přezdívají železná pěst v saténové rukavičce. Její výrazná vůně rašelinného kouře vás téměř porazí, ale přitom je hladivě jemná, elegantní. Tahle osmiletá kráska z limitované série 08 je nakouřená na 167 PPM a navíc si odpočinula v sudech po špičkových vínech, kde nabrala opravdu parádní aroma.
Po přivonění vás přivítá výrazný kouř, který se pozvolna obtáčí kolem červeného ovoce a koření a odhaluje další a další ovocné tóny a sladkost tureckého medu. V ústech je tahle dobrota hebká, sušší, s notami opečeného chleba, žvýkaček a jahodového džemu s květinovými a dezertními notami, které parádně drží pohromadě kouřové tóny.
Staňte se hrdými členy klanu Octomore.
PODROBNÝ POPIS PRODUKTU
Skotská Octomore je legenda mezi whiskami. Jejich mocně nakouřené lahůdky v limitovaných sériích odhalují krásy nejrůznějších sudů. Tahle jejich osmiletá kráska zrála v soudcích po třech různých vínech. Každé z nich zanechalo svůj nesmazatelný otisk.
Francouzské Mourvedre je červené víno, které proslulo intenzivním aromatem červeného ovoce a výraznými zemitými tóny. Rakouská vína jsou příjemně sladká, plná a osobitá díky inovativním výrobním technologiím. Ve francouzských sudech Sauternes z oblasti Bordeaux zrála jedna z nejlepších dezertních vín na světě. Z jejich kombinace se zrodil whiskový poklad. Exotický, bohatý, příjemně ovocný, s nekonečnými vrstvami, které se budou pomalu odhalovat doušek po doušku.
Rubínově rudohnědá Bruichladdich Octomore 08.2 je nakouřená na poctivých 167 PPM. A i když je to na Octomore poměrně nízké číslo, v běžném měřítku je to pořád mocná porce kouře. Po přivonění vás rašelinný kouř přivítá jako první, ve společnosti červeného ovoce, anýzu a sladkých cukrových tónů sirupu z ječmene. Zvolna se objevují tóny dušených jablek, malin, černého rybízu, sušených meruněk a čokolády, pomerančů, koláčků a tureckého medu. Kolem všech těch dobrot se neustále něžně obtáčí pramínek kouře, aby z něj nakonec vystoupil podpis sudů – třešňové vafle, kokos, sláma, geranium a fialky.
Na patře je hřejivá, sladká, hutně ovocná, se sametově hebkým kouřovým tělem. Dubové dřevo přidává na sušším dojmu, aby se později přelilo do tónů opečeného chleba, žvýkaček a jahodového džemu. Zkuste přikápnout trochu vody a odhalíte pro Islay whisky typické noty mořské vody, ozónu a citrusů. Po chvíli se objeví květy růží, turecký med, pralinky a ještě trocha jahodového džemu. V pozadí to všechno krásně váže dohromady všudypřítomný kouř. Ten zůstává výrazný až do konce, kde se k němu přidává sladovaný ječmen a třešně.
Ochutnejte Islay.


Více informací

Více informací o inzerátu Bruichladdich Octomore 08.2 8y 2008 0,7l 59,3% GB L.E., který je umístěn v kategorii Nabízím a byl vložen: 4 Březen 2021.

Jméno: A.
Zobrazení: 243
Vloženo: 4 Březen 2021
Cena: 5 000,-
Kategorie: Investiční alkohol
Sdílejte:Facebook

Lidé si také prohlíželi tyto inzeráty

Podívejte se i na další alkohol na prodej.
Využít můžete i hledání v kategorii aukce alkoholu, investiční alkohol, alkohol na prodej.

Vyhledat další

Bruichladdich Octomore 08.2 8y 2008 0,7l 59,3% GB L.E.

na prodej na webu Alkobazar.cz
Nechcete kupovat celou lahev? Podívejte se na

miniatury alkoholu