Zavřít

Havana Club Tributo 2016 – PRVNÍ HISTORICKÉ VYDÁNÍ

Kategorie
Cenu nabídněte


Hodnocení
5/5 - (6 votes)
obrázek Havana Club Tributo 2016 – PRVNÍ HISTORICKÉ VYDÁNÍ

Nabídněte cenu

Nabídnout cenu můžete skrze soukromou zprávu po registraci a přihlášení.

Havana Club Tributo 2016 – PRVNÍ HISTORICKÉ VYDÁNÍ

Jedná se o nejcennější první historické vydání Tributo z roku 2016. Pouze 2500 lahví. Není možné nikde sehnat, neprodává se.

Koncem loňského roku vydraženo za 1500 EUR = 37 500 Kč. Odkaz na aukci zde: https://www.catawiki.com/en/l/53015825-havana-club-tributo-b-2016-70cl

Havana Club je TOP 5 nejprodávanějších značek rumu na světě. Jejich speciální limitované vydání nabírá každým rokem na ceně. Toto je však ještě to nejcennější.

Havana Club je nejprodávanější značkou kubánského rumu na světě. Založil ji španělský přistěhovalec Don José Arechabala v roce 1878 poté, co koupil malý lihovar ve městě Cárdenas. Samotná značka byla uvedena na trh v roce 1934 a její název byl záměrně poangličtěn, aby zaujal nově otevřený trh po skončení prohibice v USA. Obchod se dařil, ale po kubánské revoluci v roce 1959 Fidel Castro znárodnil velkou část průmyslu země a převzal kontrolu nad rumovými společnostmi. Kubánská vláda zakázala vývoz své verze Bacardi na většinu trhů, a tak se raději zaměřila na Havana Club, který měl předtím menší celosvětové zastoupení. V roce 1993 byla výroba rumu kubánskou vládou reorganizována pod státem kontrolovanou společnost Cubaron SA, která vzápětí prodala 50% podíl ve společnosti Havana Club společnosti Pernod-Ricard. Dohoda zahrnuje výrobu produktu společností Cubaron a propagaci a distribuci francouzských nápojových gigantů, což je krok, který si vyžádala snaha Kuby proniknout s touto značkou na trhy mimo bývalý sovětský blok v druhé polovině 20. století. Úspěch tohoto podniku vedl v roce 2007 k výstavbě nového lihovaru v San Jose de las Lajas. V Ronera San Jose probíhá zrání a míchání a je zde provozován dvoukolonový destilační přístroj na výrobu nízkostupňového aguardiente, které je součástí směsí Havana Club. Ty se v kádích míchají s vysokostupňovým destilátem „destilado de caña“, který se destiluje v palírně Ronera Santa Cruz, kterou společnost Cubaron otevřela v 70. letech minulého století. V závodě v Santa Cruz se může vyrábět také aguardiente a veškerá produkce Havana Club se před rokem 2007 uskutečňovala v tomto závodě. Společnost Cubaron stále provozuje také původní lihovar Cárdenas, ale v současnosti se v něm již Havana Club nevyrábí.

Tributo je každoroční edice Havana Club, která představuje to nejlepší, co jejich palírny nabízejí.

Vyrábí se ze „základů“ v jejich sklepních rezervách, což je jedinečný systém, v němž lze jednotlivé šarže míchat a nechat přirozeně zrát, aby vznikla řada různých chutí.

Ročník 2016 se vyrábí ze základu Centenario, který zrál v 80 let starých sudech.


Více informací

Více informací o inzerátu Havana Club Tributo 2016 – PRVNÍ HISTORICKÉ VYDÁNÍ, který je umístěn v kategorii Cenu nabídněte a byl vložen: 5 Květen 2022.

Jméno: petorumlero
Zobrazení: 153
Vloženo: 5 Květen 2022
Cena: Cenu nabídněte
Kategorie: Cenu nabídněte
Sdílejte:Facebook

Lidé si také prohlíželi tyto inzeráty

Podívejte se i na další alkohol na prodej.
Využít můžete i hledání v kategorii aukce alkoholu, investiční alkohol, alkohol na prodej.

Vyhledat další

Havana Club Tributo 2016 – PRVNÍ HISTORICKÉ VYDÁNÍ

na prodej na webu Alkobazar.cz
Nechcete kupovat celou lahev? Podívejte se na

miniatury alkoholu