Zavřít

Radlík OPUS MAGNUM 43% 0,5l (100 kusů, se zlatem na lahvi)

Kategorie
Cenu nabídněte


Hodnocení
5/5 - (1 vote)
obrázek Radlík OPUS MAGNUM 43% 0,5l (100 kusů, se zlatem na lahvi)

Nabídněte cenu

Nabídnout cenu můžete skrze soukromou zprávu po registraci a přihlášení.

Radlík OPUS MAGNUM 43% 0,5l (100 kusů, se zlatem na lahvi)

POUZE 100 KUSŮ. KAŽDÁ LÁHEV JE SPECIÁLNĚ OČÍSLOVANÁ NA DOLNÍ ČÁSTI LAHVE.

Úvod:
Sám tvůrce řekl, že se jedná o vrcholné dílo, které se podaří jednou za život. Pravděpodobně nejzajímavější a jedna z nejcennějších limitek, která kdy vznikla na českém území.

Tato limitka má vše, co by každá limitka měla mít. Skvělý obsah lahve palírny, která je uznávaná nejen v Česku, ale i na zahraničních soutěžích.
Krásné balení. Poutavý příběh a název. A ryzí zlato v sítotisku samotné lahve.

Můj odhad je, že za 5-10 let půjde o opravdu drahou a cennou lahev.

Info:
Kámen mudrců, vrcholné dílo alchymie. Opus magnum. V tomto případě jde o vrcholné dílo lihovarnické. Jeho tvůrcem je Kamil Kutina, zkušený alchymista destilatér. Diplomy z domácích i světových soutěží by v palírně mohli používat místo toaletního papíru, z úcty je mají místo tapet.

V roce 2014 se vypálila šarže vínovice z pečlivě vybraných odrůd, která hned po ochutnání slibovala potenciál. Její malou část prozřetelně naložili do dvou dubových sudů a schovali hluboko do skladu. Během let její čirá forma posbírala medaile na mnohých tuzemských i zahraničních soutěžích destilátů. V dubových sudech zatím trpělivě zrála její zlatá sestra a postupně se měnila v „koňak“. Po sedmi letech uzrála k dokonalosti. Zbývalo jen vymyslet jméno.

Palírna Radlík stojí kousek od místa, kde se věhlasný alchymista Magistr Edward Kelley snažil pro Rudolfa II vyrobit elixír mládí. Destilace alkoholu byla vždy oprávněně s alchymií spojována. Každý alchymista musel toto umění ovládat. Přímo se tedy nabízelo na tuto tradici navázat. Vrcholný cíl alchymisty se nazýval Opus magnum. A vlastně ani nebylo, o čem přemýšlet.

V chuti je Opus magnum velkorysý a plný výzev k objevovaní. Výraznému buketu vládne čokoláda a oříškové tóny. V chuti poznáte vyzrálé hrozny, které příjemně podtrhuje jemná dubová tříslovina.

Do světa jsme šel pouze jeden ze sudů – druhý si palírna ponechává v archivu.

Proces výroby Kamene Mudrců je zahalen tajemstvím. Ve starých spisech se nejčastěji uvádí, že v sedmi krocích má dojít k transmutaci méně ušlechtilých látek v ušlechtilejší až v tu nejušlechtilejší, zlato. Zároveň musí dojít ke splynutí čtyři základní elementů (voda, oheň, vzduch a země) v jeden harmonický celek a i ke sloučení protikladů.

V Palírně Radlík možná trochu nevědomě následovali tento proces. Destilát zrál v dubovému sudu po dobu 7 let, během kterých docházelo k jeho proměně. Všechny čtyři elementy se v něm spojily v jeden celek. Země dala vyrůst plodům vinné révy. Vzduch se podílel na jejím růstu a díky mikrooxidaci i na zrání destilátu a jeho výsledném charakteru. Oheň to je destilace. Voda je v destilátu obsažena dok


Více informací

Více informací o inzerátu Radlík OPUS MAGNUM 43% 0,5l (100 kusů, se zlatem na lahvi), který je umístěn v kategorii Cenu nabídněte a byl vložen: 5 Květen 2022.

Jméno: petorumlero
Zobrazení: 113
Vloženo: 5 Květen 2022
Cena: Cenu nabídněte
Kategorie: Cenu nabídněte
Sdílejte:Facebook

Lidé si také prohlíželi tyto inzeráty

Podívejte se i na další alkohol na prodej.
Využít můžete i hledání v kategorii aukce alkoholu, investiční alkohol, alkohol na prodej.

Vyhledat další

Radlík OPUS MAGNUM 43% 0,5l (100 kusů, se zlatem na lahvi)

na prodej na webu Alkobazar.cz
Nechcete kupovat celou lahev? Podívejte se na

miniatury alkoholu