Zavřít

Totálně vytroubený absinthe Žufánek

Cena nyní
jen 15 000,-

Omezená nabídka!


Hodnocení
Ohodnotit tento inzerát
Prodávající
Tomáš Černocký Tomáš Černocký 5
10 hodnocení
5 inzerátů vloženo
Členem od Listopad 2020
Neověřený uživatel


ZAKOUPIT V ESHOPU
Warehouse1.cz
Alkohol.cz
Lihovarek.cz
Vicom-Vino.cz

obrázek Totálně vytroubený absinthe Žufánek

Totálně vytroubený absinthe Žufánek

Prodám láhev Totálbě vytroubený absinthe od pana Martina Žufánka.

Reprodukce jednoho z nejstarších absinthových recepců starého 220 let.

„Totálně vytroubený absint byl vydestilovaný u příležitosti oslavy 80. narozenin, které slavil totálně vytroubený mozek, ale především legendární jazzový trumpetista, hudební skladatel a malíř Laco Déczi.

Specialitou a signaturní komponentou je nejen slavný pelyněk pravý z francouzského Pontarlier, ale i sušené pomerančové květy ze Sicílie, spirituálního domova všech kmotrů. A jak uvádí etiketa na zadní straně láhve: Trumpetista, sprosťák, bohém a něžná duše Laco Deczi oslavil v roce 2018 své 80. narozeniny. Jako poctu tomuto kmotrovi jazzové trumpety mu Martin Žufánek vydestiloval absint, který se ve velmi omezeném množství dostává do rukou i vám. Ve zdraví ho užijte a poslouchejte jazz, kurva!

Absint byl slavnostně pokřtěn 7. 6. 2018 v atelieru Eccentric Clubu a došlo k něčemu, co se asi dalo očekávat. Absint se vyprodal už během křtu. A tak Laco sedl a pronesl větu, „Martine, nebuď čurák, udělej ještě jednu várku“. A tak vznikla ještě druhá a poslední várka.

Jak je všeobecně známo Martin Žufánek a jeho rodina vyrábí oceňované destiláty vysoké kvality a nejinak je tomu i v případě tohoto absintu, který je chuťově velmi podařený a především se pyšní naprosto podmanivou vůní. Není tak divu, že jeho momentální cena je pět tisíc korun, což při původní ceně něco málo pod tisíc korun může být i zajímavá investice.

Další zajímavostí určitě je, že lihovar Žufánek vydestiloval též absinth dle původní receptury z roku 1798. Dubied Père et Fils byl první komerčně vyráběný absint na světě. V roce 2018 světem tohoto mýtického nápoje otřásla zpráva o objevu první dochované láhve Dubied Père et Fils. Tato láhev skončila v absintovém muzeu ve švýcarském Môtiers, kde se z ní stala absintová Mona Lisa. Jenže za nedlouhou se zjistilo, že láhve byly dvě a ta druhá, jelikož byla otevřena se dostala mezi nejvýznamnější absintové fanoušky, kteří měli možnost získat vzorek tohoto unikátního destilátu. A tak se po 220 letech dostal tento vzorek původního absintu Dubied Père et Fils až na Moravu, kde podle něj vznikla replika v podobě limitované edice Dubied 1798 – Žufánek 2018. Celá várka tohoto unikátu se vyprodala během dvou hodin! A dnes je k dostání na internetu v rozmezí od 13 tisíc až po 25 tisíc! Tato rodinná palírna píše zatím vskutku zajímavé příběhy.“

Preferuji osobní předáni. Po domluvě i poštou. Inzerát platí do smazání.

Zobrazení: 474 | Vložen: 19 Únor 2021

Lidé si také prohlíželi tyto inzeráty

Podívejte se i na další alkohol na prodej. Využít můžete i hledání v kategorii aukce alkoholu, investiční alkohol, alkohol na prodej.

Vyhledat další

Totálně vytroubený absinthe Žufánek

na prodej na webu Alkobazar.cz
Nechcete kupovat celou lahev? Podívejte se na

miniatury alkoholu