Zavřít

Degustace rumů: Ponořte se do světa chutí a vůní a ochutnejte prémiové značky rumů

Podívejte se i na další články v našem magazínu o alkoholu

Milovníci rumu jistě vědí, že láhev takového kvalitního destilátu se může vyšplhat hodně vysoko. Na trhu jsou k mání sice rumy za pár stovek, ale k dostání jsou i lahve za několik tisíc korun. Mít tak doma sbírku několika rumů se může pěkně prodražit. A co teprve, když narazíte na nějaký, který nelahodí vašim chuťovým pohárkům? Řešení by tu bylo.

Pomineme-li základní dělení rumů na světlý, zlatý a tmavý, pak je na světě kolem 16 000 druhů rumů. Ochutnat je všechny je snad nemožné a vyznat se v nich velmi složité. Každý rum prošel jinou destilací, má jinou vůni, barvu, chuť i příběh. Musíte být proto skutečným rumovým znalcem, abyste se vždy trefili do lahve, která potěší vaše chuťové pohárky. Co takhle ale nejdříve ochutnat rum na zkoušku?

Nekupujte zajíce v pytli

V klasickém supermarketu není možné otevřít láhev a ochutnat ji, stejně tak to nelze udělat při nákupu rumu přes internet, a ve většině případů se žádné ochutnávky nedočkáte ani ve specializovaných obchodech s alkoholem. Pro takové případy je dobré vsadit na degustaci rumů. Vyzkoušíte několik vzorků, vyberete ten, který vám lahodí nejvíce, a hned budete mít favorita, který nesmí chybět ve vaše domácím baru.

Degustace rumů je skvělou příležitostí, jak se o rumu dozvědět více a ochutnat skutečně prémiové značky rumů. Získáte od vyškoleného personálu řadu zajímavých a užitečných informací a dozvíte se vše nejen o historii rumu a jeho výrobě.

Degustace jako nezapomenutelný zážitek

Degustace má vždy svá pravidla, která jsou v rukou znalce, jenž vás tímto unikátním zážitkem provádí. Už samotné seřazení vzorků není nikterak náhodné. Obvykle se postupuje od nejmladšího po nejstarší, od suchého po sladší, nebo od jemného po výrazný. 

Hodnotí se vzhled, aroma i chuť každého vzorku. Rumy jsou pak obvykle nalévány do speciálních sklenic, které mají kónický tulipánovitý tvar, jen tak může totiž vůně vzorku naplno vyniknout .

Kam za degustací vzorků rumů vyrazit?

Profesionální degustaci nabízí některé vyhlášené bary, restaurace a e-shopy specializující se na prodej výběrových destilátů. Těšit se můžete na zaškolený personál, který záživnou formou vtáhne každého nadšence do světa rumů.

Ochutnáte obvykle vzorky, které byly vašim chuťovým pohárkům doposud zatajeny, dozvíte se zajímavosti, které ještě neznáte, a zažijete spolu s přáteli nevšední chvíle. Degustace jsou skvělým narozeninovým dárkem, překvapením pro oživení oslav i svateb. Často je jejich součástí také občerstvení, popřípadě výběrová čokoláda, jenž chuťově doplní samotnou degustaci vzorků.

Buďte první, kdo přidá komentář.

Jméno
Email
Váš komentář

Přihlášení k odebírání novinek emailem

Úspěšně jste se přihlásili k odběru newsletteru

Při pokusu o odeslání vašeho požadavku došlo k chybě. Prosím zkuste to znovu.

Zaškrnutím souhlasíte s podmínkami zasíláním emailům a podmínkami používání serveru Alkobazar.