Zavřít

Francouzská vína jsou ve světě ta nejlepší. Jak je rozlišovat a kde zakoupit vynikající víno z Francie?

Podívejte se i na další články v našem magazínu o alkoholu

Francouzská vína jsou považována za světovou špičku. Tento názor dokonce sdílí i konkurenti francouzských vín v Novém světě. Různorodé klimatické podmínky Francie umožňují pěstovat celou škálu klasických odrůd. Současně je země galského kohouta největším světovým výrobcem vína. Jak francouzská vína rozlišovat a kde zakoupit vynikající víno z významných oblastí Francie?

Rozdělení francouzských vín podle oblastí

Kromě klasického rozdělení vín na bílé, červené a růžové jsou vína dále pojmenována podle významných oblastí, ze kterých pochází. Tyto oblasti nejsou pouze spjaté s produkcí vína, ale obvykle skrývají bohatou historii nebo turistické zajímavosti. S francouzským vínem se tedy kromě vinařské tradice pojí také krajina, místní zvyky a historie.

Vína z Bordeaux, Bourgogne a Champagne

Jednou z nejznámějších vinařských oblastí je Bordeaux, která je situována v téměř perfektní vinařské lokalitě na západním pobřeží Francie. V Bordeaux se nachází 50 apelací, z nichž každá má svá vlastní druhová vína. Tato oblast je zaměřená zejména na červené víno, které se zde vyrábí z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc.

Společnost GWL provozující e-shop Vinnyshop.cz je distributorem vín z věhlasných oblastí Francie a dodává též exkluzivní vína z Bordeaux, a to hned z několika apelací. Exkluzivně dodávaným vínem do ČR je lahodné víno z vinohradů Château Escot, které se řadí do apelace Médoc.

Bourgogne neboli Burgundsko je oblastí menších pěstitelů, kteří vyrábí malá množství často mimořádných vín. Stejně jako v přímořské Bordeaux je králem Cabernet Sauvignon, zde kraluje odrůda Pinot Noir, která poskytuje nepřekonatelná komplexní sametová vína. Bílou hvězdou na světovém vinařském nebi je však odrůda Chardonnay, která je základem pro nejdokonalejší bílá vína.

Víno z oblasti Champagnepravé francouzské šampaňské se vyrábí pomocí druhotného kvašení v lahvi. K výrobě šampaňského se smí používat pouze Chardonnay a dvě modré odrůdy vinné révy Pinot Noir a Pinot Meunier. V e-shopu Vinnyshop.cz můžete objednat nejen věhlasná šampaňská brut jakými jsou Dom Pérignon a jedno z nejvzácnějších šampaňských Krug, ale také tradiční rodinné Champagne domy špičkové kvality Guy Charlemagne a Forget Brimont produkující skvělá a cenově příznivá šampaňská vína.V nabídce Vinnyshop.cz naleznete kvalitní bílá, červená i růžová vína z významných oblastí Francie. Veškerá vína vám ochotně zavezou domů, nebo si je můžete vyzvednout v prodejně v Praze Vysočanech.

Přihlášení k odebírání novinek emailem

Úspěšně jste se přihlásili k odběru newsletteru

Při pokusu o odeslání vašeho požadavku došlo k chybě. Prosím zkuste to znovu.

Zaškrnutím souhlasíte s podmínkami zasíláním emailům a podmínkami používání serveru Alkobazar.