Zavřít

Představujeme: Akciový pivovar Libertas a.s.

Podívejte se i na další články v našem magazínu o alkoholu

Dnes bychom Vám rádi představili další ze zajímavých projektů, které umisťujeme do Představujeme. Dnes je to opravdu zajímavost a v dnešním článku se dozvíte něco o akciovém pivovaru Libertas.

Akciový pivovar Libertas a.s.

Jsme pivovarníci, kteří usilují o dokonalost.

Respektujeme a navazujeme na tradici našich předků – pivovarníků, kteří udělali z naší země jednu z pivovarských velmocí.

Od samého začátku v roce 2015, kdy jsme začali realizovat sen o pivovaru LIBERTAS, jsme chtěli vytvořit komunitu vlastníků, kteří se budou podílet na rozvoji svého pivovaru a kteří budou odměněni jeho ekonomickou prosperitou. Proto má pivovar v názvu “Akciový”.

Nyní, kdy po letech příprav a budování je možné ochutnat pivo LIBERTAS nejenom v Úvalech, ale i v Praze a okolí a pivovar získal mnoho fanoušků a podporovatelů, nastal ten správný čas začít pracovat na vytvoření této akcionářské komunity. Proto teď nabízíme unikátní šanci stát se spolumajitelem malého pivovaru a podílet se na utváření jeho budoucnosti. Je to mnohem více než pouhá finanční investice. Je to vstupenka do fascinujícího světa pivovarnictví, díky které se akcionář stane nejen součástí vize a hodnot. LIBERTAS, ale také členem komunity pivních nadšenců na vzrušující cestě za dokonalým pivem.

Moderní výrobní technologie včetně automatizace varny a vlastní laboratoř vybavená přístroji Anton – Paar nám umožňuje zdokonalovat technologické postupy prověřené generacemi.

Při výrobě používáme nejlepší dostupné suroviny, humnový slad, chmel slisovaný do pelet, ovoce, vše v přírodní podobě nijak chemicky upravené. Věříme, že dokonalá technologická kázeň, umění a šestý smysl našeho sládka Roberta Fraňka je zárukou dokonalého piva.

Důležitá je pro nás udržitelnost. Naší snahou je být bezodpadovým pivovarem. V současnosti máme kompletní rekuperaci teplé vody, třístupňovou čistírnu odpadních vod, mláto dodáváme do výrobny bioplynu. Máme vlastní zařízení na extrakci dusíku ze vzduchu, který používáme jako inertní plyn při výrobě.

U nás v pivovaru máme nejraději ležáky. Sladové, pořádně nachmelené a s vysokou pitelností. Zatím máme v portfoliu čtyři a ke každému přistupujeme velmi individuálně. Každý máme svého favorita, někdo lehkou osmu, někdo třírmutovou dvanáctku, za studena chmelenou čtrnáctku a samozřejmě všichni milujeme naši jedenáctku, která je i naším nejprodávanějším pivem. Jsme nadšení, že můžeme pokračovat v tradici českého ležáku vybudovanou generacemi našich předchůdců. Ležáky jsou prostě naše chlouba a hrdost.

Druhou naší vášní jsou silná piva dozrávající na dřevě. K „Barrel Ageing“ přistupujeme zcela bez kompromisů, tím nejpracnějším, nejdelším a nejnákladnějším způsobem. Pro dozrávání používáme pouze dřevěné sudy a do piva po dozrání přidáváme čerstvě rozkvašené kvasnice, které zajistí nasycení piva přírodním CO2.

Máme sudy od skotské whiskey, přes bourbony, rumy, koňak, kalvádos a grappu. Na výsledek si musíme vždy počkat minimálně rok. Letos na podzim půjde do prodeje Imperial Stout, který strávil v sudech po Bruichladdich whisky 24 měsíců. Barrel Ageing bychom se chtěli věnovat ještě více. Více zajímavých sudů, více pivních stylů, je to pro nás velká inspirace.

Třetí oblastí našeho zájmu jsou světové pivní styly. Ke každému pivnímu stylu se snažíme mít pragmatický přístup. Vždy se snažíme dodržet klíčové parametry daného stylu, čerpat z historie, ale zároveň doplnit něco vlastního. Máme v portfoliu různé druhy piv typu Ale, od IPA až po Sour Ale. Jako jedni z mála vaříme i pšeničné pivo jehož popularita v Čechách je na ústupu, ale v naší domácí oblasti se prodává velmi dobře.

Od otevření v září 2019 jsme uvařili 19 pivních stylů, takže patříme mezi konzervativnější pivovary, co se týká šíře portfolia. Neženeme se za kvantitou, ale snažíme se každý, pro nás nový pivní styl nejdříve perfektně zvládnout, než se pustíme do nějakých experimentů, jako je například naše kooperační várka s Pivovarem Chroust, DDH Double IPA.

Pro více informací navštivte web pivovar-libertas.cz

Pivovar Libertas na sociálních sítích

Přihlášení k odebírání novinek emailem

Úspěšně jste se přihlásili k odběru newsletteru

Při pokusu o odeslání vašeho požadavku došlo k chybě. Prosím zkuste to znovu.

Zaškrnutím souhlasíte s podmínkami zasíláním emailům a podmínkami používání serveru Alkobazar.