Zavřít

Představujeme: Destilerka.cz

Podívejte se i na další články v našem magazínu o alkoholu

Píše se datum září 2012 a v naší zemi díky několika nenasytným lidem propuká metanolová aféra – černý den pro všechny, kdo se věnují poctivé výrobě destilátů a likérů. Ale jak se říká, všechno špatné je k něčemu dobré a po aféře začíná pomalá obroda českého destilatérství´, která velmi zrychluje. Věříme, že bude podobná tomu, co zažívají vinaři nebo malé lokální pivovary.

Co se změnilo? Zákazníci začali být najednou více opatrní a více si ověřovali, původ pití. Těsně po aféře zde bylo jen několik málo řemeslných výrobců počínaje značkami Žufánek, Baron Hildprandt či Bartida. Právě oni byli u toho, když na barové scéně začalo docházet k přesunu k lepšímu českému alkoholu spolu s mezinárodními značkami. Za tu dobu se díky těmto dobrodruhům podařilo téměř do všech gastro provozoven rozšířit a zvednout oblibu řemeslného českého a moravského alkoholu.

Postupně se přidávají další a další producenti (Palírna Radlík, TOSH Distillery, Trebitsch whisky ……) , a protože se jedná o drobné výrobce často bez vlastní distribuční sítě a bývá problém jejich produkty nakoupit, přišel internetový eshop www.destilerka.cz s myšlenkou prodeje výrobků z těchto českých rukodělných lihovarů na své platformě. Eshop producentům pomáhá s prezentací a prodejem, zvláště v době jako je dnes, tedy kdy celá gastronomie je kvůli Covid-19 zavřená. Když jsem se díval, tak eshop zastřešuje více než 40 malých lihovarů a podle informací jeho zakladatele Pavla Švarce, každý rok přibývá průměrně dalších 5 nových. Je velmi zajímavé vidět, co se všechno u nás vyrábí a jaká je překvapivá šíře české whisky nebo českého ginu, vedle klasické slivovice či hruškovice. Když má člověk čas, tak stojí za to nabídku prozkoumat, protože spousta lahví se nedá nikde jinde koupit nebo jen v omezené míře.

A co o Destilerka.cz říká její zakladatel?

Rozhodli jsme se, že pomůžeme českým výrobcům a pozvedneme znalost českého rukodělného prémiového a luxusního alkoholu nejucelenější nabídkou na našem eshopu. Protože osobně známe téměř všechny licencované destilatéry v Česku, tak s nimi pečlivě vybíráme správný sortiment pro náš eshop. Chceme, abyste viděli neskutečnou šíři jak druhovou, tak i zeměpisnou. To má své výhody, kdy můžeme přijít s velmi limitovanými edicemi a zároveň nevýhody, kdy se na každého nedostane. Ke každé lahvi pohlížíme s respektem, který si plně zaslouží, tak jako všichni, kteří se podíleli na tom, že může být na Vašem stole. S citem, láskou a pečlivostí se o lahve staráme a balíme. S radostí Vám lahvinku dodáme.

Slevový kupón Destilerka.cz

3%
Destilerka.cz
Destilerka.cz
Slevový kupón na alkohol v internetovém obchodě Destilerka.cz
Slevový kupón na alkohol v internetovém obchodě Destilerka.cz Show Less

Přihlášení k odebírání novinek emailem

Úspěšně jste se přihlásili k odběru newsletteru

Při pokusu o odeslání vašeho požadavku došlo k chybě. Prosím zkuste to znovu.

Zaškrnutím souhlasíte s podmínkami zasíláním emailům a podmínkami používání serveru Alkobazar.