Zavřít

Roku Gin – představení a recenze

Podívejte se i na další články v našem magazínu o alkoholu

Jedinečný japonský gin, který se v poslední době těší velké oblibě, představujeme vám Roku Gin.

Roku Gin

V japonštině se Roku překládá jako číslo šest. V každé láhvi Roku Gin najdete šest velmi zvláštních rostlinných produktů pocházejících z Japonska. To představuje závazek společnosti Suntory používat pouze ty nejlepší ingredience sklizené z nejlépe rostoucích oblastí v Japonsku. Každý aspekt Roku Gin je vytvořen japonskými řemeslníky se staletou tradicí pečlivé péče o detail.

Nejen, že jsou přísady Roku Gin nejvyšší kvality, ale mnohé z nich jsou také jedinečně japonské a proto jim nejlépe rozumí japonští řemeslníci. Ovládnutí Suntory v tomto procesu je výsledkem rozsáhlých zkušeností získaných během desetiletí výroby ginu. Suntory vyvinuli vlastní vícenásobný destilační proces, jako výsledek speciálních vlastností, které každá botanika přináší do dokonale vyvážené směsi Roku Gin.

Roku Gin můžete koupit nejlevněji na internetovém obchodě PanAlfred.cz a nebo na odkazu níže.

Historie

Obchod Torii Shoten, předchůdce společnosti Suntory, byl otevřen v roce 1899, jako výsledek snu mladého Shinjiro Torii, který ve věku 20 let chtěl „vytvořit originální japonské duchy, které si může užít celý svět, jedinečně vyrobené z japonské přírody a jejich lidí“. Shinjiro překonal řadu těžkostí, aby uskutečnil svůj sen. 

Vytvořil víno, whisky a brandy. A uvedení Hermes Gin – prvního Suntory ginu – v roce 1936. Shinjiro a jeho nástupci pokračovali v tvrdé práci na budování hlubokých znalostí o destilačním alkoholu. Tvorba a dokonalost ROKU je založena na více než 100 letech zkušeností. ROKU je výsledkem historie více než století snů.

Recenze Roku Gin

Pečlivá rovnováha chutí.

Nos : Třešňový květ a zelený čaj dodávají květinové a sladké aroma.

Patro : Složitá vícevrstvá, ale harmonická chuť různých rostlinných látek. Tradiční chuť ginu v základu, plus charakteristické japonské botanické noty s yuzu jako vrchní noty. Hladká a hedvábná struktura.

Závěr: Křupavý japonský pepř sansho přináší v závěru trochu pikantnosti.

Výroba Roku Gin

ROKU se vyrábí v „Liquor Atelier“, specializované řemeslné palírně na lihoviny a likéry Suntory. Ateliér vlastní čtyři různé typy destilačních nádob a v procesu, který je pro ROKU jedinečný. Rostliny destilují samostatně podle jednotlivých vlastností rostlin, aby se získala nejlepší chuť a zachovaly se jejich individuální vlastnosti a vznikl tak nejlepší gin.

Například jemná vůně třešňového květu je vytažena vakuovou destilací z nerezové nádoby, zatímco hluboké aroma yuzu je dosaženo destilací z měděné nádoby. Složitá, ale harmonická chuť ROKU je výsledkem jedinečné japonské citlivosti zachycené ve směsi pečlivě vytvořených výtažků ze 14 rostlin.

Koktejl z Roku Gin

Japonský Gin & Tonic se podává se zázvorem, který doplňuje výrazné vrchní tóny Yuzu / Sakura.

GIN & TONIC

Gin & Tonic recept

  • Nakrájejte zázvor na dlouhé, stejné plátky
  • Naplňte sklenici až po okraj ledem a podávejte s 6 plátky zázvoru
  • Nalijte tonikum na led a přidejte míchadlo
  • Nalijte ROKU do džbánu na gin při pokojové teplotě
  • Mícháním vyvažte prvky

Kde koupit Roku Gin

Roku Gin můžete zakoupit na internetovém portálu PanAlfred.cz, Alkohol.cz , Drinkcentrum.cz a Dramroom.cz, jako miniaturu alkoholu.

Podívejte se i na recenzi Roku Gin na webu Alkoteka.cz

...

Přihlášení k odebírání novinek emailem

Úspěšně jste se přihlásili k odběru newsletteru

Při pokusu o odeslání vašeho požadavku došlo k chybě. Prosím zkuste to znovu.

Zaškrnutím souhlasíte s podmínkami zasíláním emailům a podmínkami používání serveru Alkobazar.