Zavřít

Suntory Yamazaki whisky

Podívejte se i na další články v našem magazínu o alkoholu

Tradiční metody výroby a charakteristické rysy svého původu odráží propracovanou a delikátní chuť jedinečné japonské sladové whisky, půvabnou vůni a skvělý zážitek. Dámy a pánové, dary přírody byly proměněny do whisky nejlepší jakosti…Suntory Yamazaki whisky; nejpopulárnější sladová whisky Japonska.

Dvanáctiletá sladová whisky Suntory Yamazaki

Suntory Yamazaki zraje ve speciálních sudech vyráběných ze tří druhů dřeva: Amerického, Španělského a Japonského dubu. Tato technologie se využívá pouze v Japonsku.   Netradiční kombinací získává Suntory své jedinečné 

vlastnosti. Příjemně sladká vůně spolu spojuje med, vůni lesa, třešeň a sušenou švestku, tóny vanilky, špetku koření a dokonce i nepatrné množství kokosu. Chuť si můžete užít různými způsoby. Japonci chtěli vytvořit whisky, která by podala zprávu o jejich vkusu a cti. Zaměřte se na již zmíněné ingredience a vychutnávejte. V chuti najdete medové aroma, sušené ovoce; bystřejší z vás rozpoznají fíky. Zakončení je trvale ovocné s dřevitým charakterem. Jestliže chcete ocenit bohatou ovocnou vůni, doporučuji pít Yamazaki přímo. Přidáním kostky ledu, naleznete způsob, jak ocenit její jemnost. Míchání Yamazaki s vodou je v Japonsku populární metoda. Vytváří vhodný nápoj k jídlu; obzvláště dobře se hodí k sushi a dalším japonským pokrmům. Myslím, že Skotské whisky by se měly začít Yamazaki obávat…

O Suntory Yamazaki

Vše započalo v roce 1923, v okrajové části města Kyoto, kde započal Shinjiro Torri stavbu prvního Japonského lihovaru, zabývajícím se pálením whisky. Kyoto bylo již od dávných časů proslulé svou vynikající a blahodárnou vodou, ale od této doby se mohlo pochlubit také jako rodištěm japonské whisky. Bylo to v roce 1929, kdy Suntrory představila Suntory Shirofuda, první japonskou whisky. V roce 1973 vznikl další lihovar v Hakushu, v Japonských Alpách, který vyvinul osmý div světa – sladovou whisky Yamazaki. Odměnou za tvrdou práci a úspěšný vývoj k dokonalé whisky, obdržela palírna čestné uznání od konkurenčních společností z celého světa. Suntory rychle vytvořila pouto se světovými producenty whisky a stala se v této oblasti největším distributorem na japonském trhu. Momentálně udržuje partnerství s více než 40 společnostmi a dováží více než 70 západních značek whisky. Jsou to např. Jack Daniel´s, Ballantines, Canadian Club, nebo Bowmore. Suntory v současné době vyváží svou whisky do 25 zemí světa; především do Spojených Států. Ředitelství sídlí v Osace a vlastní 170 společností v 17 zemích. Třetím největším trhem s whisky je v součastné době Japonsko. Suntory Yamazaki byla zařazena jako světově devátá neprodávanější sladová whisky.

Nejlepším japonským uměním a s citem v dokonalé harmonii, je vypálena z nejčistějších přírodních přísad.

Ocenění

Po mnoho let považovali Skotští znalci japonskou whisky za něco, jako žert. Situace se později změnila a proslýchalo se, že Japonci vytvořili perfektní whisky. Později byla kvalita opravdu potvrzena a v současné době můžete ve Skotsku koupit japonskou whisky Suntory ve více než desítce obchodů. Jak je vidět, technologické schopnosti a umění palírny Suntory jsou známy a uznávány v celosvětovém měřítku.

Přihlášení k odebírání novinek emailem

Úspěšně jste se přihlásili k odběru newsletteru

Při pokusu o odeslání vašeho požadavku došlo k chybě. Prosím zkuste to znovu.

Zaškrnutím souhlasíte s podmínkami zasíláním emailům a podmínkami používání serveru Alkobazar.