Zavřít
Jack Daniel's

Vše o Jack Daniel’s

Podívejte se i na další články v našem magazínu o alkoholu

Zajímá Vás kdo byl Jack Daniel’s? Jak chutná Jack Daniel’s? Kde se vyrábí Jack Daniel’s? Vše se dozvíte v tomto článku.

Vše o značce Jack Daniel’s

Založení se datuje k roku 1864 kdy Jack Newton Daniel, více známý jako Jack, představuje světu Old No. 7, svou charakteristickou Tennessee Whiskey vyrobenou zjemňujícím procesem filtrace přes dřevěné uhlí.

V roce 1864 Jack opouští domov a pod svá křídla si ho vezme reverend Dan Call. Na farmě rodiny Call se od pastora a od otroka Nathana „Nearest“ Greena naučí umění výroby whiskey. Jack později najme Nearest Greena jako hlavního palírníka, do pozice, které se dnes říká Master Distiller.

V roce 1866 byla oficiálně založena destilérka The Jack Daniel Distillery, což z ní dělá první registrovanou destilérku v USA, a v pozici Master Distiller stojí sám Jack.

Jack Daniel’s Gentleman Jack

V roce 1988 Jimmy představuje americkému trhu dvojitě filtrovanou whiskey Gentleman Jack.

Jack Daniel's Gentleman Jack

Jack Daniel‘s Gentleman Jack je vyroben podle stejných standardů jako Jack Daniel’s Tennessee Whiskey, tj. zraje ve vypálených dubových sudech po dobu 4 – 6 let.

Unikátnost této whiskey spočívá v tom, že je překapávána přes vrstvu dřevěného uhlí dvakrát, čímž získává svou výjimečnou jemnost.

Jack Daniel’s Single Barrel Select

V roce 1997 – Úplně první láhve Single Barrel Select jsou čerpány z nejlepších sudů, ručně vybraných samotným Jimmym.

Jack Daniel's Single Barrel Select

Jack Daniel’s Single Barrel, který se vyrábí od roku 1997, je výjimečný tím, že je stáčen vždy jen z jednoho sudu, vybíraného osobně master destilérem. Pro takovéto stočení je vhodný zpravidla jen jeden sud ze sta.

Výsledná chuť whiskey je mimo jiné závislá na umístění sudu ve skladu, ve kterém destilát zraje. Sudy, ze kterých je stáčen Single Barrel, zrají v nejvyšších patrech skladů přibližně o dva až tři roky déle než ostatní druhy, aby chuť výsledné lihoviny byla ještě vyzrálejší a barva sytě jantarová.

Jack Daniel’s Tennessee Honey

Jack Daniel’s Tennessee Honey vznikla v roce 2011 a stala se inspirací pro spoustu dalších nápojů a whisky.

Jack Daniel's Tennessee Honey

Spojení Jack Daniel’s Tennessee Whiskey a jedinečného medového likéru naší vlastní výroby pro chuť, která je unikátní a nepochybně Jack. S náznaky medu a s přirozeně jemným zakončením, nabízí Jack Daniel’s Tennessee Honey chuť nečekaného.

Jack Daniel’s Single Barrel Rye

První nová receptura na rmut od doby Old No. 7 se plní do lahví: Single Barrel Rye. Jakmile Amerika začíná dávat přednost whiskey před bourbonem, přichází renesance žitné whiskey – Tennessee prosperuje.

Jack Daniel's Single Barrel Rye

Tento historický výtvor si bere jemnost Jack Daniel’s s jedinečným 70% žitným podílem. Komplexní příchuť zralého ovoce se mísí s lehkými tóny praženého dubu a vytváří chuť bohatou na koření a příjemné dlouhé zakončení. Je to velká, odvážná žitná, která není rušivá.

Jack Daniel’s Fire

V roce 2015 vítáme do rodiny whiskey Jack Daniel’s Tennessee Fire a její jemnou, ale i ostrou koncovou chuť. Nejlepší vychlazená.

Jack Daniel's Fire

Jack Fire je zážitek: Lehce pálivý, kořeněný, se skořicí a překvapivě sladkou chutí.

Jemná ostrost z něj dělá nejžhavějšího člena rodiny Jack Daniel’s. Skořicová whiskey Jack Fire je jedinečným spojením Jack Daniel’s Old No.7 a kořeněné chuti čerstvé skořice.

 Jack Daniel’s Tennessee Rye

2017 – Skvělá whiskey začíná kvalitními zrny. Pod vedením Jeffa Arnetta (’08-’20) jsme pozvedli žitnou whiskey a přivítali nového, kořeněného a komplexního člena rodiny Jack Daniel‘s – Jack Daniel’s Tennessee Rye.

S velkou péčí vytvořil Master Destiller Jeff Arnett jedinečnou směs, která se obsahuje 70 % žita, 18 % kukuřice a 12 % ječného sladu.

Jako každá whiskey zraje také JACK RYE následně v nových, ručně vyrobených a vypálených sudech z amerického bílého dubu. Výsledkem teto receptury a výrobního procesu je výrazná, kořeněna, silná Rye Whiskey, která je komplexní, ale která má zároveň jemné zakončení.

Jack Daniel’s Apple

2019 – Jack Apple spojuje svěží chuť jablek a opravdovou esenci whiskey Jack Daniel‘s.

Jack Apple je vysoce univerzální, lahodně hladký a osvěžující drink.

Jack Apple kombinuje nezaměnitelnou chuť čerstvých jablek s charakterem Jack Daniel’s Old No.7.

Je to whiskey s příchutí jablek a nejlépe chutná na ledu, kdy nejvíce vynikne bohatá a jemná chuť čerstvě nakrájených jablek s podtónem horkého karamelu s dozvukem opáleného dřeva.

Kdo byl Jack Daniel’s?

Jack Daniel vlastním jménem Jasper Newton Daniel se narodil v září roku 1850 v Lynchburgu ve státě Tennessee, jako nejmladší z 10 dětí. Přesné datum narození není známo, jelikož veškeré záznamy byly zničeny požárem. V raném věku odešel Jack z domova a byl vychováván rodinným přítelem jménem Dan Call. Call byl luteránským pastorem, ale vlastnil také palírnu na whiskey hned za městem Lynchburg. Tady se mladý Jack naučil výrobě whisky. V září roku 1863, když mu bylo třináct let, rozhodl se pan Call zasvětit svůj život úřadu pastora a palírnu Jackovi prodal.

Jack Daniel's fotka

Po občanské válce v roce 1866 musely být všechny palírny registrované. Jack Daniel tu svojí zaregistroval jako první a to ve svých 16 letech. Tímto má lihovar v Lynchburgu statut nejstarší registrované palírny v USA a byl zařazen mezi národní památky. Město Lynchburg má zhruba 360 obyvatel a paradoxně je to jediné místo, kde bez přerušení od 1909 panuje prohibice, je zde přísně zakázán prodej alkoholu na veřejných místech – tento tzv. „suchý zákon“ neplatí pouze za branou lihovaru Jack Daniel’s.

Kde se vyrábí Jack Daniel’s?

Jack Daniel’s Tennessee Whiskey pochází z nejstarší registrované palírny ve Spojených státech a je vyrobena z dřevěného uhlí zjemněného 10 stopami dřevěného uhlí z cukrového javoru.

Jack Daniel’s, nejprodávanější individuální značku whisky na světě, původně vytvořil sám Jack Daniel. Prémiová whisky Jack Daniel’s Tennessee se stále vyrábí z jeskynní pramenité vody bez obsahu železa a zraje na dřevěném uhlí a zraje v nejstarší registrované palírně v Americe, založené v roce 1866 v Lynchburgu, Tennessee.

Oficiální stránky Brown Forman Corporation otevřeně prozrazují, že Jack Daniel’s se stále vyrábí v Jack Daniel’s Distillery v Lynchburgu, Tennessee. 

Lynchburg, prodávaný jako město s pouze jedním semaforem, se nachází v Moore – známém jako suché hrabství v Tennessee. Tennessee prošlo v roce 1909 prohibičním zákonem, kde byla zakázána výroba a prodej destilovaných lihovin.

Jak chutná Jack Daniel’s?

Obecně platí, že whisky Jack Daniel’s Tennessee má náznaky ořechů, suchého koření a kouře.

Na patře je jemné a hladké s nádechem karamelu a banánu. Závěr má trochu sladkého pečeného dubu.

Whisky Jack Daniel’s zrají v nových vypálených dubových sudech a destilují se v měděných destilačních přístrojích za použití jedinečného procesu změkčování dřevěného uhlí, který dodává whisky hladkou a příjemnou chuť.

Jak se pije Jack Daniel’s?

Nejoblíbenější metodou je nalít panáka Jacka Daniela na pár kostek ledu a rovnou ho vypít. Mnoho lidí si užívá výraznou chuť whisky čisté. Dalším oblíbeným způsobem pití Jack Daniel’s je smíchání se zázvorovým pivem, limetkovou šťávou nebo colou.

Investiční alkohol?

Ptáte se jestli je i Jack Daniel’s investiční? Ano. Samozřejmě některé edice a to obzvláště pak Jack Daniel’s Single Barrel Select jsou investiční a vyrábí se pouze v omezeném množství.

Přihlášení k odebírání novinek emailem

Úspěšně jste se přihlásili k odběru newsletteru

Při pokusu o odeslání vašeho požadavku došlo k chybě. Prosím zkuste to znovu.

Zaškrnutím souhlasíte s podmínkami zasíláním emailům a podmínkami používání serveru Alkobazar.