Aktualizováno: 15 února, 2024
Investice do sudu české whisky Trebitch
Trebitsch Whisky je unikát. Investujte do celého sudu, v němž vytříbená whisky teprve dozrává a tím se zhodnocuje. Český nápoj budí věhlas i v zahraničí.
Sud Trebitsch Whisky jako investice, která zraje
Rumu se přezdívá rozumně uložená měna. Nemáme v plánu rozporovat tuto oblíbenou definici, faktem však je, že fenomén investičního alkoholu skutečně představuje způsob, jak prostřednictvím lahodných nápojů zhodnotit své finanční prostředky. Vhodně zvolené a dobře skladované lahve postupem času nabývají na hodnotě, pouze se investor musí obrnit trpělivostí – sázka na investiční alkohol představuje běh na dlouhou trať.
Po celou dobu navíc obchodník musí odolávat pokušení, aby předmět své investice nevypil. U sudů s českou Trebitsch Whisky tato starost odpadá. Všem se nám nabízí možnost pořídit si luxusní alkohol, který teprve dozrává v dubových sudech v srdci Třebíče. Jde o nápoj s příběhem, jde o ryze český výrobek, avšak se světovými ambicemi. A také jde o investiční příležitost, která se postupem času zušlechťuje a která vám v horizontu dvou až 12 let může potenciálně vydělat zajímavé peníze.
Jak vybrat tu správnou investiční lahev, jak ji správně skladovat, na co si dát pozor? Při nákupu alkoholu si investoři musí odpovědět na několik základních, avšak důležitých otázek. Nikoli však při investici do Trebitsch Whisky. Koupě celých sudů je finančně sice náročnější, avšak whisky sama o sobě představuje nejvyhledávanější investiční alkohol světa. Váš nápoj bude navíc po celou dobu dozrávat v celních skladech, pod státním dohledem. Skladování vás netrápí, sudy jsou uloženy v Třebíči a na vás po uplynutí potřebné lhůty bude čekat ušlechtilý nápoj té nejvyšší jakosti. Momentálně lze investovat do sudů o objemu 30 až 220 litrů, v nichž se ukrývá spirit destilovaný v březnu 2021.
Whisky Trebitsch – cena investičních sudů
- Objem 30 litrů – cena 54 450 Kč
- Objem 50 litrů – cena 90 750 Kč
- Objem 120 litrů – cena 217 800 Kč
- Objem 220 litrů – cena 399 300 Kč
Trebitsch Whisky recenze – Trebitsch Czech Single Malt Whisky 40 %
Samotná Trebitsch Czech Single Malt Whisky je mistrovským dílem destiléra Tomáše Dyntara. Jde o skotskou whisky s 40% obsahem alkoholu. Dubové sudy jemnému nápoji vtiskují osobitý charakter, který dále doplňují ovocné, vanilkové a karamelové tóny. Této vyvážené chuti je tak snadné přijít na chuť; z domovské Třebíče už se sláva Trebitsch Whisky šíří i za hranice České republiky. Mimořádný nápoj už se prosazuje také v USA, Japonsku, Číně či na Balkáně.
Tato dobyvatelská cesta je lemována zlatými medailemi z různých výstav. Třebíčská whisky takto oslovila porotu na prestižní mezinárodní soutěži WWSA 2019 v Londýně, téhož roku si čtyřletá Trebitsch Whisky podmanila i porotce asijské soutěže CWSA. Zde česká whisky získala dokonce dvojitou zlatou medaili.
Trebitsch historie – Trebitsch Old Town Distillery
Česká Trebitsch Whisky okouzluje nejen svou chutí, ale také magickým příběhem. Rodí se totiž v historickém centru Třebíče, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Německý přepis názvu vysočinského města odkazuje také na tradiční židovský rod Trebitschů. Nemehias Trebitsch byl v 19. století moravsko-slezským zemským rabínem. A na tuto tradici pro změnu odkazuje fakt, že Trebitsch Czech Single Malt Whisky je jako jediná česká whisky držitelem mezinárodního certifikátu košer kvality.
První várka vyhlášené třebíčské whisky skotského střihu dozrála v roce 2014. Takový nápoj se nerodí přes noc; aby totiž whisky dozrála přísným skotským zákonům, musí v dubových sudech zrát minimálně tři roky. Po prvním loku hotového nápoje bylo hlavnímu destilérovi Tomáši Dyntarovi jasné, že je na čase vyrazit se svou kůží na trh. Vzniká tak společnost Trebitsch Old Town Distillery, která v historických kulisách tajemné Třebíče zaštiťuje celý výrobní proces.
Trebitsch Investment Fund s garantovaným výnosem
A právě k této společnosti míří další investiční příležitost. Pokud se rozmýšlíte, jak co nejlépe zhodnotit alespoň jeden milion korun, řešením může být investice do Trebitsch Investment Fund. Takto si nepořídíte jeden konkrétní sud alkoholu, vaše prostředky prostřednictvím investičního fondu směřují do majetkových účastí v celém Trebitsch Holdingu.
Česká společnost dbá na strategický rozvoj a klade si reálné cíle. Dlouhodobé investice s garantovaným výnosem a nízkým rizikem se podle informací investičního fondu těší z 6% až 8,1% roční míry výnosnosti. Za 6 let se tak investoři mohou těšit z celkového výnosu pohybujícího se okolo 400 tisíc českých korun. Společně s whisky mohou v srdci Vysočiny zrát také vaše peníze.
Prodejny Trebitsch Whisky – koupit si můžete i jednotlivé lahve
Zapečetěné sudy svá tekutá tajemství vydají až ve chvíli, kdy v nich nápoj plně dozraje. Chcete-li svým chuťovým pohárkům udělat radost již nyní, vytříbenou Trebitsch Czech Single Malt Whisky si můžete objednat v e-shopu výrobce. Ten navíc přímo v třebíčské židovské čtvrti provozuje stylový whisky bar, ochutnávku na místech protkaných historií lze jen a pouze doporučit.
Investiční whisky
Pokud si nejste jisti, jak investovat do whisky, tak jsme pro vás připravili tento článek. Podívejte se, jak se dá do whisky investovat. Investovat můžete do lahví, akcií a nebo přímo do společností a nebo do sudů s whisky.
Komentáře
Je to dosti průhledný obchodní záměr. Chci vyrábět whisky (v tomto případě jednodruhovou- čistě z ječneho sladu), ale zároveň chci vydělávat hned. Ne za deset let, než mi uzraje. Tak prodám čerstvý destilát, tzn. nehotovou whisky, ovšem za neodpovídající cenu. Sud 220 litrů za téměř 400 tisíc? Při zrání deseti let v sudech dochází k částečnému vypařování tzv. andělské dani. Cca 5 procent. Takže kupuji asi 209 litrů za cenu téměř 2000 za 1 litr. Za tuto cenu není prodejný ani hotový, byť desetiletý destilát od této „no name“ značky. A kde je slibovaný výdělek za investici?
Ještě poznámka.
Výrobce se ohání košer kvalitou uznanou jakousi židovskou komunitou. Výraz košer neznačí kvalitu nebo známku jakosti, ale čistotu náboženskou. Toto označení se používá u vína, kterého se při výrobě nedotkly ruce bezvěrců, ale pouze židů. Takže zase vedle.
Co na to říci? Jdu do toho…
Pane Bárta, sám nad tím mám otazníky, ale jen bych dodal k doplnění. Whisky se zpravidla prodává v lahvých 0,7 litru. U single malt whisky i tříleté se cena nezřídka pohybuje k 1000 kč za flašku. Takže ta cena ještě celkem nezní tak mimo, pokud chce být Trebitsch luxusním zbožím a má odběr za tuto cenu (doufejme).
Ke košer – máte pravdu, že jde o náboženskou kategorii, nicméně nejde jen o víno, ale o jakýkoli potravinářský produkt, a přeneseně vlastně cokoliv. Aby byl prohlášen za košer, musí být vyroben pod dohledem rabína, kt. ručí za to, že daný produkt nebyl kontaminován něčím nábožensky nečistým. Což nás jako nežidy nemusí příliš trápit. Ale může nás to zajímat alespoň v tom, že není úplně snadno to získat. A dané nábožensky nečisté věci obvykle i z ryze světských důvodů ve svém jídle a pití nechceme (jedná se o to, aby to nepřišlo do kontaktu s krví, masem, různými druhy zvířat,…). Takže pokud tohle Trebitsch zaručuje, tak super. Mimochodem právě proto, že se jedná o košer výrobek (kt. není zase tak moc), tak jí kupují i zámožní židé, což značně zvyšuje cenu.
Říká Vám něco pojem finální ředění? Ten destilát, který kupujete má 63% alkoholu. Single malt whisky se finálně prodává 40-43% alkoholu, tady je Váš zisk. A ten poměr je pak téměř 50-50.