Zavřít

Jaký alkohol na svatbu? 4 tipy, jak ohromit hosty

Článek napsal: Wladass | Publikováno 19 srpna, 2022 | Aktualizováno: 19 září, 2022 | Publikováno v kategorii: Alkohol
5/5 - (3 votes)

Všichni budoucí novomanželé řeší řadu palčivých otázek. A když se přejde k plánování detailů hostiny, vyvstává další z nich – jaký alkohol na svatbu nakoupit a jak vyhovět přáním všech hostů? Někdy to není snadné. A proto vám poradíme, jak se nesplést a jak všechny pozvané naprosto nadchnout.

Ještě než začnete bezhlavě nakupovat všechny možné a nemožné typy alkoholických nápojů, abyste vyhověli chutím každého jednotlivého hosta, zastavte se a zhluboka se nadechněte. Tohle určitě není potřeba. Je to vaše svatba a výběr alkoholu závisí čistě na vás (a vaší peněžence). Takže svatební párty bude zcela ve vaší režii a vy jí velmi snadno můžete proměnit v nezapomenutelnou oslavu vašeho sňatku. Stačí jen jít na to s rozmyslem a chtít potěšit především sebe.

Pivo jako základ

Češi jsou národ pivařů, takže žádná oslava, natožpak svatba, se bez tohoto chmelového moku neobejde. Na lahvové pivo v tomhle případě zapomeňte, PET láhve rovnou zavrhněte. Jděte na to stylově. Točené pivo. To lidé milují a dají si ho s mnohem větší chutí než „lahváče“. Přitom není nijak těžké to zařídit.
Půjčíte si pípu, koupíte sud piva a oslava může začít. Ale ještě pár detailů. Jelikož základem je co nejpřesnější výpočet alkoholu na svatbu, tak si sedněte nad seznamem hostů a propočítejte si, kolik z nich se řadí mezi pivaře a kolik toho za dobu hostiny mohou zhruba vypít. Uvědomte si, že otevřený nedopitý sud vydrží jen pár dní. Ale naopak není dobré podcenit to a koupit příliš malý. Když bude pivo zbývat, můžete ho hostům zkrátka stáčet s sebou jako „výslužku“. A zamyslete se i nad typem piva – mělo by být kvalitní a chutnat všem.

Jednoduché míchané drinky zabodují

Klasické druhy alkoholických nápojů všichni známe a pijeme je docela běžně. Tak co na svatbě udělat změnu a nabízet pozvaným jednoduché míchané drinky? To je naprosto nadchne a budou je chtít úplně všichni.
Placený barman sice vypadá jako profi možnost, ale je to vaše svatba, tak co z toho udělat trochu zábavu? Umožněte hostům, ať si nápoje míchají podle svého vlastního vkusu! Uvidíte, že se při tom budou bavit jako malé děti. Postačí, když jim připravíte pár návodů (třeba na gin tonic, cuba libre, mojito, americano, aviation, bacardi či stinger) a naservírujete základní suroviny. A uvidíte, jaká bude u barového pultu tlačenice. Tohle přece nezažijete každý den a stát se na chvíli barmanem je tajným snem mnoha z nás. A že to nakonec nebudou žádné profi míchané drinky? To přece nikomu nevadí, hlavně že to bude veselé a bude to chutnat!

Víno nesmí chybět

Třetím typem nápojů, který by neměl na svatbě chybět, je víno. Zpravidla platí, že kdo nepije pivo, pije víno. Jenže každý má jiné preference, takže tady je to o dost složitější než s pivním sudem.
Nakupte tedy jak bílé, tak červené víno. Připravte suché i sladké. Nic nezkazíte, pokud nakoupíte víc lahví, než se pravděpodobně vypije – pokud se neotevřou, vydrží vám prakticky navěky.
Pokud nechcete zbytečně kupovat deset druhů vín, můžete předem udělat lehkou sondu mezi pozvanými, co pijí. Díky tomu získáte přehled a nebudete zbytečně kupovat to, co třeba ani nikdo chtít nebude.

Jaký alkohol na svatbu?

Čtvrtým typem by měl být tvrdý alkohol, nijak nemíchaný, zkrátka čistý. Ten je potřeba jak na hlavní přípitek, tak i na následné přípitky a popíjení. V tomto ohledu je zásadní udělat si předem detailní výpočet alkoholu na svatbu – tedy kdo co pije.
Nemusíte kupovat patnáct různých druhů. Stačí třeba čtyři až pět, ale v dostatečném množství (opět platí, že co se nevypije, můžete využít při jiných příležitostech). Vhodné je vybrat nějakou „klasiku“, ze které si zvolí každý. Na svatbách tedy nejčastěji bývá whiskey, vodka, slivovice, rum. Případně přidejte nějaký „dámský alkohol“, tedy pár sladkých či ovocných likérů s menším obsahem alkoholu, které potěší zejména přítomné ženy.

Buďte první, kdo přidá komentář.

Jméno
Email
Váš komentář