Zavřít

Nejlepší gin pro Gin & Tonic v roce 2022

Podívejte se i na další články v našem magazínu o alkoholu

Nejlepší gin pro nápoj Gin & Tonic pro rok 2021. Existuje jen málo nápojů, které jsou tak snadné na přípravu nebo osvěžující jako Gin & Tonic.  Ale navzdory jednoduchosti tohoto klasického highballu můžete recept snadno vyladit tak, aby se do popředí dostaly konkrétní profily chutí a to pomocí různých druhů toniků, citrusů a hlavně ginu.

Nyní, více než kdy jindy, existuje přebytek možností ginu vyrobeného z celého světa, každý z různých rostlinných látek (i když převládající chutí musí být jalovec). Každý z nich interaguje s hořkostí toniku a svěžími tóny citrusů různými způsoby. Připravili jsme pro Vás doporučení ohledně některých lahví ginu, na které byste při výrobě ginu a toniku měli sáhnout. Podívejte se na nejlepší gin podle oblíbeného eshopu.

Nejlepší gin v roce 2022

Hendrick’s Gin 1l 41,4%

 • Region: Skotsko
 • Alkohol: 41,4%
 • Chuť: okurka, růže, citrusy

S výraznou chutí růží a okurek je Hendrick’s gin, který Vás určitě osloví. Hendrick’s gin je vynikající díky unikátním technikám použití destilačních přístrojů Bennett (malý hrnec) a Carter-Head k vytvoření neobvykle hladkého ginu, který stále dokáže mít vyvážený charakter.

Gordon’s gin 0,7l 37,5%

 • Region: Velká Británie
 • Alkohol: 40%
 • Chuť: jalovec, anýz, pomeranč

Gordon’s je klasický londýnský suchý gin, který má opravdu rozumnou cenu. Tento jasný, ostrý gin má dokonalou rovnováhu mezi jalovcem, citrusy a kořením, takže je skvělou volbou pro Gin & Tonic. Vhozené kolečko citronu nebo limetky opravdu pomáhá zvýraznit jednoduché potěšení z tohoto klasického ginu.

Tanqueray Gin Traditional 0,7l 43,1%

 • Region: Velká Británie
 • Alkohol: 47,3%
 • Chuť: jalovec, koriandr, anýz 

Tradiční velmi suchý gin, který se pyšní titulem nejoblíbenějšího ginu světových barmanů. Stojí na čtyřech základních ingrediencích – jalovci, koriandru, andělice a lékořici ve špičkové kvalitě.

Beefeater Gin 1l 40%

 • Region: Velká Británie
 • Alkohol: 40%
 • Chuť: jalovec, citrusová kůra, mandle, semena koriandru

Britská klasika, která nikdy nezklame. Ne náhodou je Beefeater jedním z nejoblíbenějších ginů na světě. Stojí na 9 ingrediencích, kterým vládne tradiční přísada: jalovec. Kromě něj tu najdete citrusovou kůru, mandle, semena koriandru, kosatcový kořen, anděliku a lékořici. Výsledkem je parádní suchý gin v londýnském stylu s bylinně-ovocným profilem a výraznými tóny jalovce.

OMG Gin Žufánek 0,5l 45%

 • Region: Česká republika
 • Alkohol: 45%
 • Chuť: jalovec, africký pepř, levandule, pomerančová kůra

Žufánkův OMG směle konkuruje světové špičce mezi suchými giny. Tahle dobrota stojí na vybrané směsi 16 bylin a koření. Kromě tradičního jalovce v ní najdete taky africký pepř Grains of paradise, levanduli, pomerančovou kůru nebo ryze českou meduňku a výtažek z našeho národního stromu, lípy srdčité. Vychutnejte si ho jen tak, s trochou ledu, nebo v kombinaci s dobrým tonikem. Podívejte se i na variantu OMFG a nebo rovnou na článek jak investovat do alkoholu.

Gin Ibalgin

Jeho charakter určuje destilace aromatických bylin, která probíhá odděleně – to aby se zvýraznila jejich chuť a aroma. Mezi základní přísady patří jalovec, koriandr, citronová kůra, kmín, angelika, kardamon, skořice a anýz.

Více informací o Gin Ibalgin

Doufáme, že jsme Vám v tomto článku pomohli vybrat nejlepší gin. Gin & Tonic se řadí mezi nejlepší koktejly už několik let. Vhodný je i v horkém počasí a pomůže Vám s osvěžením. Podívat se můžete i na náš článek Jak se zchladit v horku, kde naleznete další tipy na letní osvěžení. Nejlepší gin si zajisté vybere každý sám podle svých oblíbených chutí.

Přihlášení k odebírání novinek emailem

Úspěšně jste se přihlásili k odběru newsletteru

Při pokusu o odeslání vašeho požadavku došlo k chybě. Prosím zkuste to znovu.

Zaškrnutím souhlasíte s podmínkami zasíláním emailům a podmínkami používání serveru Alkobazar.