Zavřít

TIP: Degustační sada rumů

Podívejte se i na další články v našem magazínu o alkoholu

Jste milovníci rumu a nebo s ním začínáte a nevíte, jaký další ochutnat? Nechcete si kupovat celou lahev rumu, ale chcete nejdříve vyzkoušet něco nového? Tak právě pro Vás jsou určeny degustační sady rumů. V tomto článku Vám představíme ty nejprodávanější degustační sady rumů.

Rumové degustační sady

Degustace: Centenario 5y, 7y, 9y, 12y 4×0,2l

Degustační sada rumů obsahuje:

 • Centenario Aňejo 5y
 • Centenario Aňejo Especial 7y
 • Centenario Conmemorativo 9y
 • Centenario Gran Legado 12y

Centenario Aňejo 5y

Centenario Aňejo 5y nejmladší rum z degustační sady. Stejně, jako ostatní rumy zrál 5 let v sudech z bílého dubu. Centenario Aňejo 5y je ideální do drinků všeho druhu, ale i samotný je výborný.

Centenario Aňejo Especial 7y

Centenario Aňejo Especial 7y je směs sedmiletých rumů, které zrály v sudech z bílého dubu. Během této doby získal Centenario Aňejo Especial 7y svou specifickou chuť. Jeho kvalita, která je daná tradiční výrobou z něj dělá jeden z nejoblíbenějších rumů a to nejen na Kostarice.

Centenario Conmemorativo 9y

Centenario Conmemorativo 9y Každým rokem navíc, po který rum zraje dostává lepší chuť. Pokud Vám bude chutnat sedmiletý bratříček, tak u devítiletého se máte na co těšit. Objevíte zde úplně jiné a hlubší chutě. Postup výroby a zrání je u Centenario Conmemorativo 9y stejný, jako u předchozích rumů, ale zraje v sudech 9 let.

Centenario Gran Legado 12y

Centenario Gran Legado 12y je nejstarší rum z této degustační sady. Centenario Gran Legado 12y je temně jantarový zralý rum ze špičkové kostarické třtiny, který zrál v sudech 12 let. V těchto sudech byly před ním špičkové whisky a brandy. Tento rum má po předchozích whisky a brandy zajímavé aroma a chuť s tóny karamelu, oříšků, tropického ovoce a lehce ohořelého dubového dřeva. Ideální k pití s přáteli, ať už samotný na ledu a nebo jako přísada do míchaných nápojů.

Degustace: Plantation set 6×0,1l

Degustační sada Plantation obsahuje:

 • Plantation 3 Stars White Rum, Jamaica – Barbados – Trinidad, 41,2% 
 • Plantation Original Dark, Trinidad – Jamaica, 40%
 • Plantation Barbados Grande Réserve, 40%
 • Plantation Gran Añejo, Guatemala – Bélize, 42%
 • Plantation Barbados Extra Old, 40%
 • Plantation Peru 2004 Vintage Edition, 43,5 %

Plantation 3 Stars White Rum, Jamaica – Barbados – Trinidad

Plantation 3 Stars White Rum, Jamaica – Barbados – Trinidad je extra prémiový bílý rum s 41,2% alkoholu, který si zajisté vychutná každý milovník značky Plantation. Plantation 3 Stars White Rum je směsí různě stařených rumů z Barbadosu, Trinidadu a Jamajky (rum z Trinidadu zrál nejméně 3 roky, rumy z Barbadosu a Jamajky minimálně 12 let). 

Plantation Original Dark, Trinidad – Jamaica

Plantation Original Dark, Trinidad – Jamaica je blend dvou rumů z Jamajky a Trininadu. Má nasládlé a intenzivní aroma s chutí švestek, sherry a s tóny trávy a peprnosti. Spojení těchto dvou rumů si určitě užijete.

Plantation Barbados Grande Réserve

Plantation Barbados Grande Réserve je jantarově zlatý rum. Nejprve zrál v tropech v sudech po bourbonu a poté byl na rok přesunut do sudů po koňaku. Výsledek tohoto zrání je příjemně voňavý rum s tóny tropického ovoce, kokosu a vanilky. Parádní volba k pomalému popíjení i do míchaných drinků.

Plantation Gran Añejo, Guatemala – Bélize

Plantation Gran Añejo, Guatemala – Bélize je směs vybraných rumů z Guatemaly a Belizé. Tyto rumy zrály nejprve 3 až 6 let v sudech po bourbonu a poté byly převezeny do Francie k finálnímu smíchání a vznikl tento jedinečný rum, který poté ještě dozrával 1 až 2 roky v sudech po koňaku. Rum má aroma medu, zralého ananasu a santalového dřeva s velmi jemným závanem kouře.

Plantation Barbados Extra Old

Plantation Barbados Extra Old je luxusní rum s výraznou chutí vanilky, ralých banánů, cukrové třtiny a praženého kokosu. Tento rum zrál nejdřív 10 let v sudech po bourbonu a poté dozrával dalších 18 až 24 měsíců v sudech po koňaku. 

Plantation Peru 2004 Vintage Edition

Plantation Peru 2004 Vintage Edition je 14letý rum, který byl destilován v roce 2004. Nejprve zrál v Peru 12 let a po převozu do Francie zrál další 2 roky. Plantation Peru 2004 Vintage Edition má bohatou, poměrně dřevitou vůni s ovocnými tóny především pečeného jablka, citronu, manga a vlašského ořechu.

Degustace: Ron Abuelo Finish Collection 15y 3×0,2l

Degustační sada Ron Abuelo obsahuje:

 • Ron Abuelo Napoleon 15y 0,7l 40% GB
 • Ron Abuelo Oloroso 15y 0,7l 40% GB
 • Ron Abuelo Tawny 15y 0,7l 40% GB

Ron Abuelo Napoleon 15y 0,7l 40% GB

Ron Abuelo Napoleon 15y je patnáctiletý rum z kolekce „Ron Abuelo Finish“. Tento rum dozrává v sudech po vyhlášeném francouzském koňaku Napoleon a zdědil po něm elegantní tóny podzimního ovoce. Má zajímavé aroma sušeného ovoce – zejména švestek a rozinek, ke kterému se přidává opálené dubové dřevo a kakao.

Ron Abuelo Oloroso 15y 0,7l 40% GB

Ron Abuelo Oloroso 15y je patnáctiletý rum, který zrál v dřevěných sudech po dobu 14 let. Poslední rok dozrával v sudech po španělském Oloroso. Z aroma je cítit typický tón sherry (sušené a kandované ovoce) spolu s citrusovými plody. Chutná po sherry spolu s dortem s kandovaným ovocem. Na závěr přicházejí pečené mandle a jemná vanilka.

Ron Abuelo Tawny 15y 0,7l 40% GB

Ron Abuelo Tawny 15y je rum z Ron Abuelo XV Finish kolekce. Každý rum z této kolekce je 15 let starý a na závěr je rok uložen v sudech po konkrétním nápoji. Ron Abuelo Tawny 15y je na závěr rok stařen v sudech po Tawny portském.

Pokud Vás výše uvedené degustační sady rumů neoslovili, tak se podívejte na miniatury alkoholu, kde si můžete zakoupit jednotlivé vzorky rumů, whisky a ginů. Alkohol může být také vhodným dárkem. Alkohol jako dárkové poukazy určitě potěší každého znalce.

Virtuální ochutnávky

V době koronaviru se staly poměrně oblíbené virtuální ochutnávky, nebo chcete-li online degustace. Taková ochutnávka přitom připomíná online meeting. Většinou probíhá přes Zoom či jinou obdobnou platformu a vede ji organizátor nebo degustátor, jehož služby jsou v ceně objednaných pochutin.

Rumový adventní kalendář

Skvělým dárkem a nebo tipem na vyzkoušení nových rumů může být i hezky zpracovaný rumový adventní kalendář 2022, který je právě v prodeji. Obsahuje 24 rumových vzorků, skleničky a malý bloček na poznámky k degustaci. Je vhodným alko dárkem.

Přihlášení k odebírání novinek emailem

Úspěšně jste se přihlásili k odběru newsletteru

Při pokusu o odeslání vašeho požadavku došlo k chybě. Prosím zkuste to znovu.

Zaškrnutím souhlasíte s podmínkami zasíláním emailům a podmínkami používání serveru Alkobazar.